Coraline - en to el translation catalogue (94 entries)

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full-width, no sidebar
el: Πλῆρες φάρδος χωρὶς πλαϊνὴ στήλη

en: Tag Archives: %s
el: Ἀρχεῖα ἐτικέττας: %s

en: Meta
el: Μεταλειτουργίες

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Search It!
el: ΨΑΞΤΕ ΤΟ!

en: Recent Entries
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
el: Λυπούμεθα, ἀλλὰ τίποτα δὲν ταίριαζε μ' αὐτὸ ποὺ ψάχνετε. Παρακαλοῦμε ξαναδοκιμάστε μὲ διαφορετικὲς λέξεις.

en: Nothing Found
el: Οὑδὲν εὑρέθη!

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
el: <span class="%1$s">Ἀναρτήθηκε στὸ</span> %2$s

en: Search Results for: %s
el: Ἀναζήτηση ἀποτελεσμάτων γιά: %s

en: % comments
el: % Σχόλια

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
el: <span class="%1$s">Σημειώθηκε ὡς</span> %2$s

en: View posts in the Gallery category
el: Δεῖτε τὰ ἄρθρα στὴν κατηγορία "Συλλογὴ εἰκόνων"

en: More Galleries
el: Περισσότερες συλλογές φωτογραφιῶν

en: % Comments
el: % Σχόλια

en: Leave a comment
el: Σχολιάστε

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
el: Αὐτὴ ἡ συλλογὴ περιέχει <a %1$s>%2$s φωτογραφίες</a>.

en: Permalink to %s
el: Μόνιμος σύνδεσμος πρὸς %s

en: All %s posts
el: Ὅλα τὰ ἄρθρα τοῦ %s

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
el: Λυπούμεθα, ἀλλὰ δὲν ὑπῆρξαν ἀποτελέσματα γιὰ τὸ αἰτηθέν ἀρχεῖο. Ἴσως μιὰ ἀναζήτηση θὰ βοηθοῦσε νὰ βρεῖτε ἕνα σχετικὸ ἄρθρο.

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el: Νεώτερα ἄρθρα <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
el: <span class="meta-nav">&larr;</span> Παλαιότερα ἄρθρα

en: Gallery Category
el: Κατηγορία συλλογῶν εἰκόνων

en: Select a category to use for posts with image galleries
el: Ἐπιλέξτε κατηγορία γιὰ ἄρθρα μὲ συλλογὲς εἰκόνων

en: Save Options
el: Ἀποθηκεῦστε τὶς ἐπιλογὲς

en: Select a category &hellip;
el: Ἐπιλέξτε κατηγορία &hellip;

en: Select a default color scheme
el: Διαλέξτε συνδυασμὸ χρωμάτων

en: Default Layout
el: Κατὰ παραδοχὴν (default) διάταξη

en: Color Scheme
el: Συνδυασμὸς χρωμάτων

en: Full Width (No Sidebars)
el: Ὅλο τὸ πλάτος (χωρὶς πλαϊνὲς στῆλες)

en: %1$s Theme Options
el: Ἐπιλογὲς θέματος %1$s

en: Options saved
el: Οἱ ἐπιλογὲς σας ἀποθηκεύθηκαν

en: Content-Sidebar-Sidebar
el: Περιεχόμενο - Πλαϊνὴ στήλη - Πλαϊνὴ στήλη

en: Sidebar-Sidebar-Content
el: Πλαϊνὴ στήλη - Πλαϊνὴ στήλη - Περιεχόμενο

en: Sidebar-Content-Sidebar
el: Πλαϊνὴ στήλη - Περιεχόμενο - Πλαϊνὴ στήλη

en: Content-Sidebar
el: Περιεχόμενο - Πλαϊνὴ στήλη

en: Sidebar-Content
el: Πλαϊνὴ στήλη - Περιεχόμενο

en: Brown
el: Καφέ

en: Red
el: Κόκκινο

en: Purple
el: Μώβ

en: Blue
el: Γαλάζιο

en: Pink
el: Ρόζ

en: Black
el: Μαῦρο

en: White
el: Λευκό

en: Limestone cave
el: Ἀσβεστολιθικὸ σπήλαιο

en: Cactii
el: Κάκτοι

en: Theme Options
el: Ἐπιλογές θέματος ἐμφάνισης

en: Water drops
el: Σταγόνες νεροῦ

en: Next &rarr;
el: Ἑπόμενο &rarr;

en: &larr; Previous
el: &larr; Προηγούμενα

en: Skip to content
el: Πηγαίνετε στὸ περιεχόμενο τοῦ ἱστολογίου

en: Page %s
el: Σελίδα %s

en: Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
el: Φυλάξτε τὸν <a href="%3$s" title="Μόνιμος σύνδεσμος πρὸς τὸ %4$s" rel="bookmark">μόνιμο σύνδεσμο</a> στὰ ἀγαπημένα σας.

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
el: Καταχωρίσθηκε στὴν κατηγορία %1$s. Φυλάξτε τὸν <a href="%3$s" title="Μόνιμος σύνδεσμος πρὸς τὸ '%4$s'" rel="bookmark">μόνιμο σύνδεσμο</a> στὰ ἀγαπημένα σας.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
el: Καταχωρίσθηκε στὴν κατηγορία %1$s καὶ σημειώθηκε ὡς %2$s. Φυλάξτε τὸν <a href="%3$s" title="Μόνιμος σύνδεσμος πρὸς τὸ '%4$s'" rel="bookmark">μόνιμο σύνδεσμο</a> στὰ ἀγαπημένα σας.

en: <span class="by-author"><span class="sep">by</span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%1$s" title="%2$s" rel="author">%3$s</a></span> </span>
el: <span class="by-author"><span class="sep">ἀπὸ τὸν/τὴν</span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%1$s" title="%2$s" rel="author">%3$s</a></span> </span>

en: View all posts by %s
el: Δεῖτε ὅλες τὶς καταχωρίσεις τοῦ/τῆς %s

en: The fourth footer widget area
el: Ἡ τέταρτη περιοχὴ προσθηκῶν ὑποσέλιδου

en: <span class="%1$s">Posted on</span> %2$s
el: <span class="%1$s">Ἀναρτήθηκε στὶς</span> %2$s

en: The third footer widget area
el: Ἡ τρίτη περιοχὴ προσθηκῶν ὑποσέλιδου

en: Fourth Footer Widget Area
el: Τέταρτη περιοχὴ προσθηκῶν ὑποσελίδου

en: The second footer widget area
el: Ἡ δεύτερη περιοχὴ προσθηκῶν ὑποσέλιδου

en: Third Footer Widget Area
el: Τρίτη περιοχὴ προσθηκῶν ὑποσελίδου

en: The first footer widget area
el: Ἡ πρώτη περιοχὴ προσθηκῶν ὑποσέλιδου

en: Second Footer Widget Area
el: Δεύτερη περιοχὴ προσθηκῶν ὑποσελίδου

en: Feature Widget Area
el: Περιοχἠ πλαϊνῶν προσθηκῶν ποὐ ξεχώρισαν

en: The feature widget above the sidebars in Content-Sidebar-Sidebar and Sidebar-Sidebar-Content layouts
el: Ή περιοχἠ ἰδιαίτερα πετυχημένων προσθηκῶν περιεχομένου (widgets), πάνω ἀπὸ τὶς πλαϊνὲς στῆλες διατάξεων μὲ μορφὴ Περιεχόμενο-Στήλη-Στήλη καὶ Στήλη-Στήλη-Περιεχόμενο.

en: First Footer Widget Area
el: Πρώτη περιοχὴ προσθηκῶν ὑποσελίδου

en: Secondary Widget Area
el: Δευτερεύουσα περιοχὴ προσθηκῶν

en: The secondary widget area appears in 3-column layouts
el: Ἡ δευτερεύουσα περιοχὴ πλαϊνῶν προσθηκῶν ἐμφανίζεται σὲ τρίστηλες διατάξεις.

en: Primary Widget Area
el: Πρωτεύουσα περιοχὴ πλαϊνῶν προσθηκῶν

en: The primary widget area
el: Πρωτεύουσα περιοχὴ πλαϊνῶν προσθηκῶν

en: Pingback:
el: Αὐτόματη εἰδοποίηση σύνδεσης:

en: Your comment is awaiting moderation.
el: Τὸ σχόλιό σας περιμένει ἔλεγχο γιὰ ἐνδεχόμενες ἀκρότητες.

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
el: %1$s,  %2$s

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el: Συνέχεια <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Primary Navigation
el: Κύριο μενοὺ πλοηγήσεως

en: Edit
el: Ἐπεξεργασία

en: Pages:
el: Σελίδες:

en: Theme: %1$s by %2$s.
el: Θέμα: %1$s ἀπὸ τὸν/τὴν %2$s.

en: Proudly powered by %s.
el: Λειτουργεῖ μὲ τὴν βοήθεια τοῦ %s.

en: A Semantic Personal Publishing Platform
el: Μιὰ πλατφόρμα σημασιολογικῶν προσωπικῶν ἐκδόσεων

en: Comments are closed.
el: Ἡ ὑποβολὴ σχολίων ἔχει κλείσει.

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
el: <span class="meta-nav">&larr;</span> Παλαιότερα σχόλια

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el: Νεότερα σχόλια <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: One response to &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s responses to &ldquo;%2$s&rdquo;
el[0]: Μία ἀπάντηση στὸ &ldquo;%2$s&rdquo;
el[1]: %1$s ἀπαντήσεις στὸ &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Category Archives: %s
el: Ἀρχεῖα κατηγορίας: %s

en: Author Archives: %s
el: Ἀρχεῖα συγγραφέως: %s

en: Blog Archives
el: Ἀρχεῖα ἱστολογίου

en: Yearly Archives: <span>%s</span>
el: Ἐτήσια ἀρχεῖα: <span>%s</span>

en: Monthly Archives: <span>%s</span>
el: Μηνιαῖα ἀρχεῖα: <span>%s</span>

en: Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.
el: Λυπούμεθα, ἀλλὰ ἡ σελίδα ποὺ ψάχνετε δὲν βρέθηκε. Ἴσως βοηθήσει νὰ κάνετε μιὰ ἀναζήτηση.

en: Daily Archives: <span>%s</span>
el: Ἡμερήσια ἀρχεῖα: <span>%s</span>

en: Not Found
el: Δὲν βρέθηκε
