Coraline - en to sq translation catalogue (93 entries)

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full-width, no sidebar
sq: Gjerësi e Plotë, Pa Anështyllë

en: Tag Archives: %s
sq: Arkiva Etiketash: %s

en: Links
sq: Lidhje

en: Search It!
sq: Kërkoje!

en: Recent Entries
sq: Zëra Së Fundmi

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
sq: Na ndjeni, por nuk u përputh gjë me kriterin tuaj të kërkimit. Ju lutemi, riprovoni me ndonjë fjalëkyç tjetër.

en: Nothing Found
sq: Nuk u Gjet Gjë

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
sq: <span class="%1$s">Postuar te</span> %2$s

en: Search Results for: %s
sq: Përfundime Kërkimi për: %s

en: % comments
sq: % Koment

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
sq: <span class="%1$s">Etiketuar me</span> %2$s

en: View posts in the Gallery category
sq: Shihni postimet te kategoria Galeri

en: More Galleries
sq: Më tepër Galeri

en: % Comments
sq: % Koment

en: Leave a comment
sq: Lini një koment

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
sq: Kjo galeri përmban <a %1$s>%2$s foto</a>.

en: Permalink to %s
sq: Permalidhje te %s

en: All %s posts
sq: Krejt postimet %s

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
sq: Na ndjeni, por nuk u gjetën përfundime për arkivin e kërkuar. Ndoshta kërkimi mund t&#8217;ju ndihë të gjeni një postim që ka lidhje me të.

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sq: Postime më të reja <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
sq: <span class="meta-nav">&larr;</span> Postime më të vjetra

en: Gallery Category
sq: Kategoria Galeri

en: Select a category to use for posts with image galleries
sq: Përzgjidhni një kategori që të përdoret për postime me galeri figurash

en: Save Options
sq: Ruaji Mundësitë

en: Aside Category
sq: Kategori Ane

en: Select a category &hellip;
sq: Përzgjidhni kategori &hellip;

en: Select a category to use for shorter aside posts
sq: Përzgjidhni një kategori për t&#8217;u përdorur për postime më të shkurtra në anë

en: Select a default color scheme
sq: Përzgjidhni një skemë parazgjedhje ngjyrash

en: Default Layout
sq: Skemë Parazgjedhje

en: Color Scheme
sq: Skemë Ngjyrash

en: Full Width (No Sidebars)
sq: Gjerësi e Plotë (pa anështylla)

en: %1$s Theme Options
sq: Mundësi Teme %1$s

en: Options saved
sq: Mundësitë u ruajtën

en: Content-Sidebar-Sidebar
sq: Lëndë-Anështyllë-Anështyllë

en: Sidebar-Sidebar-Content
sq: Anështyllë-Anështyllë-Lëndë

en: Sidebar-Content-Sidebar
sq: Anështyllë-Lëndë-Anështyllë

en: Content-Sidebar
sq: Lëndë-Anështyllë

en: Sidebar-Content
sq: Anështyllë-Lëndë

en: Brown
sq: Kafe

en: Red
sq: E kuqe

en: Purple
sq: E purpurt

en: Blue
sq: Blu

en: Pink
sq: Rozë

en: Black
sq: E zezë

en: White
sq: E bardhë

en: Theme Options
sq: Mundësi Teme

en: Water drops
sq: Pika uji

en: Next &rarr;
sq: Pasuesi &rarr;

en: &larr; Previous
sq: faqja I mëparshmi

en: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span>  at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%7$s</a>
sq: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">U botua </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span>  sa <a href="%3$s" title="Lidhje për te figura në madhësi të plotë">%4$s &times; %5$s</a> te <a href="%6$s" title="Kthehuni te %7$s" rel="gallery">%7$s</a>

en: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Uploaded </span> at <a href="%1$s" title="Link to full-size image">%2$s &times; %3$s</a>
sq: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">U ngarkua </span> sa <a href="%1$s" title="Lidhje për te figura në madhësi të plotë">%2$s &times; %3$s</a>

en: Skip to content
sq: Hidhu te lënda

en: Page %s
sq: Faqe %s

en: Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
sq: Faqeruani <a href="%3$s" title="Permalidhje për te %4$s" rel="bookmark">permalidhjen</a>.

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
sq: Ky zë u postua te %1$s. Faqeruani <a href="%3$s" title="Permalidhje për te %4$s" rel="bookmark">permalidhjen</a>.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
sq: Ky zë u postua te %1$s dhe u etiketua si %2$s. Faqeruani <a href="%3$s" title="Permalidhje për te %4$s" rel="bookmark">permalidhjen</a>.

en: <span class="by-author"><span class="sep">by</span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%1$s" title="%2$s" rel="author">%3$s</a></span> </span>
sq: <span class="by-author"><span class="sep">nga</span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%1$s" title="%2$s" rel="author">%3$s</a></span> </span>

en: View all posts by %s
sq: Shihni tërë postimet nga %s

en: The fourth footer widget area
sq: Fusha e katërt e widget-it për fundfaqe

en: The third footer widget area
sq: Fusha e tretë e widget-it për fundfaqe

en: Fourth Footer Widget Area
sq: Fushë e Katërt Widget-esh për Fundfaqe

en: The second footer widget area
sq: Fusha dytësore e widget-it për fundfaqe

en: Third Footer Widget Area
sq: Fushë e Tretë Widget-esh për Fundfaqe

en: The first footer widget area
sq: Fusha parësore e widget-it për fundfaqe

en: Second Footer Widget Area
sq: Fushë Dytësore Widget-esh për Fundfaqe

en: Feature Widget Area
sq: Fushë Widget-i të Zgjedhur

en: The feature widget above the sidebars in Content-Sidebar-Sidebar and Sidebar-Sidebar-Content layouts
sq: Widget-i veçorive, mbi anështyllat te skemat Lëndë-Anështyllë-Anështyllë dhe Anështyllë-Anështyllë-Lëndë

en: First Footer Widget Area
sq: Fushë Parësore Widget-esh për Fundfaqe

en: Secondary Widget Area
sq: Fushë Dytësore Widget-esh

en: The secondary widget area appears in 3-column layouts
sq: Fusha dytësore e widget-it shfaqet në skema me 3 shtylla

en: Primary Widget Area
sq: Fushë Parësore Widget-esh

en: The primary widget area
sq: Fusha parësore e widget-it

en: Your comment is awaiting moderation.
sq: Komenti juaj po pret moderimin.

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
sq: %1$s te %2$s

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sq: Vazhdoni leximin <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Primary Navigation
sq: Orientimi Parësor

en: Edit
sq: Përpunoni

en: Pages:
sq: Faqe:

en: Theme: %1$s by %2$s.
sq: Temë: %1$s nga %2$s.

en: Proudly powered by %s.
sq: Bazohet me krenari në %s.

en: A Semantic Personal Publishing Platform
sq: Platformë Semantike Publikimesh Personale

en: Comments are closed.
sq: Komentet janë mbyllur.

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
sq: <span class="meta-nav">&larr;</span> Komente Më të Vjetra

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sq: Komente Më të Reja <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: One response to &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s responses to &ldquo;%2$s&rdquo;
sq[0]: Një përgjigje ndaj &ldquo;%2$s&rdquo;
sq[1]: %1$s përgjigje ndaj &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Category Archives: %s
sq: Arkiva Kategorie: %s

en: Author Archives: %s
sq: Arkiva Autori: %s

en: Blog Archives
sq: Arkiva Blogu

en: Yearly Archives: <span>%s</span>
sq: Arkiva Vjetorë: <span>%s</span>

en: Monthly Archives: <span>%s</span>
sq: Arkiva Mujorë: <span>%s</span>

en: Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.
sq: Na ndjeni, por faqja që kërkuat nuk gjendet dot. Ndoshta mund t&#8217;ju ndihë kërkimi.

en: Daily Archives: <span>%s</span>
sq: Arkiva Ditorë: <span>%s</span>

en: Not Found
sq: Nuk u Gjet
