monochrome - en to uk translation catalogue (73 entries)

en: Archive for the &#8216; %s &#8217; Category
uk: Арх?в категор?? &#8216; %s &#8217;

en: Posts Tagged &#8216; %s &#8217;
uk: Записи з тегом &#8216; %s &#8217;

en: Archive for %s
uk: Арх?в %s

en: Author Archive
uk: Арх?в автора

en: Blog Archives
uk: Арх?ви блогу

en: Posted in
uk: Написано у

en: [ EDIT ]
uk: [Редагувати]

en: [ READ MORE ]
uk: [Читати б?льше]

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
uk: Вибачте, але того, що Ви шука?те, тут нема.

en: RETURN TOP
uk: Повернутися нагору

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
uk: Запис захищено паролем. Введ?ть пароль аби дивитися коментар?.

en: Write comment
uk: Коментувати

en: Comments RSS
uk: RSS коментар?в

en: Trackback
uk: Трекбек

en: Comments
uk: Коментар?

en: Trackback are closed
uk: Трекбеки закрит?

en: No comments yet.
uk: Коментар?в ще нема.

en: TrackBack URL
uk: URL трекбеку

en: Trackback from :
uk: Трекбек в?д:

en: No trackbacks yet.
uk: Трекбек?в ще нема.

en: Comment are closed.
uk: Коментування закрите.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
uk: Ви ма?те <a href="%s">ув?йти</a> аби коментувати.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
uk: Ув?йшов як <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Log out of this account
uk: Вийти з цього акаунта

en: [ Log out ]
uk: [Вийти]

en: Log out
uk: Вийти

en: NAME
uk: ?м’я

en: ( required )
uk: (необх?дно)

en: E-MAIL
uk: Електропошта

en: - will not be published -
uk: -не буде опубл?ковано-

en: Submit Comment
uk: Над?слати коментар

en: Theme Options
uk: Параметри теми

en: Monochrome option
uk: Параметри Monochrome

en: Show Information on sidebar.
uk: Показати ?нформац?ю на боков?й панел?.

en: Yes
uk: Так

en: Title for Information area (right side)
uk: Заголовок ?нформац?йно? област? (справа)

en: Contents for Information area. ( HTML tag is available. )
uk: Вм?ст ?нформац?йно? област? (дозволено HTML).

en: Show rss feed on sidebar.
uk: Показувати RSS на боков?й панел?.

en: Position of search area on sidebar.
uk: Позиц?я пошуку на боков?й панел?.

en: Top
uk: Верх

en: Bottom
uk: Низ

en: Show tag list on sidebar.
uk: Показати список тег?в на боков?й панел?.

en: Header menu.
uk: Меню заголовка.

en: Use pages for header menu.
uk: Використовувати стор?нки для меню заголовка.

en: Use categories for header menu.
uk: Використовувати категор?? для меню заголовка.

en: Show author name.
uk: Показати ?м’я автора.

en: Show tag.
uk: Показати тег.

en: Check if you want to show Return top link.<br />( NOTICE : Return top link does not work on IE6. )
uk: Показувати посилання нагору. <br />(Прим?тка: не працю? в IE6)

en: Save Changes
uk: Зберегти зм?ни

en: REPLY
uk: В?дпов?сти

en: QUOTE
uk: Цитувати

en: EDIT
uk: Редагувати

en: Your comment is awaiting moderation.
uk: Ваш коментар оч?ку? модерац??.

en: HOME
uk: Домашня

en: Read more
uk: Читати б?льше

en: POSTED BY
uk: Написано

en: CATEGORY
uk: Категор?я

en: TAGS
uk: Теги

en: 1 comment
uk: 1 коментар

en: % comments
uk: % коментар(?, ?в)

en: Search results for
uk: Результати пошуку для

en:  hit
uk:  х?т

en: Information
uk: ?нформац?я

en: Change this sentence and title from admin Theme option page.
uk: Зм?н?ть речення ? заголовок ?з стор?нки параметр?в теми.

en: Entries RSS
uk: Записи RSS

en: RSS FEED
uk: Стр?чка RSS

en: Search
uk: Пошук

en: Search from this blog.
uk: Шукати з цього блогу.

en: TAG LIST
uk: Список тег?в

en: Recent entry
uk: Останн? записи

en: Archive
uk: Арх?в

en: Category
uk: Категор?я

en: SEARCH
uk: Пошук
