Vertigo - en to sq translation catalogue (68 entries)

en: <p><span>Posted on <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s" pubdate>%3$s</time></a></span></p>
sq: <p><span>Postuar më <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s" pubdate>%3$s</time></a></span></p>

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
sq: Na ndjeni, por nuk u përputh gjë me kriterin tuaj të kërkimit. Ju lutemi, riprovoni me ndonjë fjalëkyç tjetër.

en: Nothing Found
sq: Nuk u Gjet Gjë

en: Reset Options
sq: Riktheji mundësitë te parazgjedhjet

en: <p><span>Search Results for: "%s".</span></p>
sq: <p><span>Përfundime Kërkimi për: "%s".</span></p>

en: Change the accent color by entering a HEX color number. (ie: <code>EE3322</code>)
sq: Ndryshoni ngjyrën e theksimi duke dhënë një numër HEX ngjyre. (pra: <code>EE3322</code>)

en: %s Theme Options
sq: Mundësi Teme %s

en: Theme Options
sq: Mundësi Teme

en: Accent Color
sq: Ngjyrë Theksimi

en: Font
sq: Germa

en: posted %1$s ago<br /> at <a href="%2$s" title="Link to full-size image">%3$s &times; %4$s</a> in <a href="%5$s" title="Return to %6$s" rel="gallery">%6$s</a>
sq: postuar %1$s më parë<br /> te <a href="%2$s" title="Lidhje për te figura në madhësi të plotë">%3$s &times; %4$s</a> në <a href="%5$s" title="Kthehuni te %6$s" rel="gallery">%6$s</a>

en: Both comments and trackbacks are currently closed.
sq: Si komentet, ashtu edhe pasgjurmimet janë hëpërhë të mbyllura.

en: Trackbacks are closed, but you can <a class="comment-link" href="#respond" title="Post a comment">post a comment</a>.
sq: Pasgjurmimet janë mbyllur, por mund të <a class="comment-link" href="#respond" title="Postoni një koment">postoni një koment</a>.

en: Comments are closed, but you can leave a trackback: <a class="trackback-link" href="%s" title="Trackback URL for your post" rel="trackback">Trackback URL</a>.
sq: Komentet janë të mbyllura, por mund të lini një pasgjurmim: <a class="trackback-link" href="%s" title="URL pasgjurmimi për te postimi juaj" rel="trackback">URL Pasgjurmimi</a>.

en: <a class="comment-link" href="#respond" title="Post a comment">Post a comment</a> or leave a trackback: <a class="trackback-link" href="%s" title="Trackback URL for your post" rel="trackback">Trackback URL</a>.
sq: <a class="comment-link" href="#respond" title="Postoni një koment">Postoni një koment</a> ose lini një pasgjurmim: <a class="trackback-link" href="%s" title="URL pasgjurmimi për te postimi juaj" rel="trackback">URL Pasgjurmimi</a>.

en: Next &rarr;
sq: Pasuesi &rarr;

en: &larr; Previous
sq: faqja I mëparshmi

en: Page %s
sq: Faqe %s

en: Page %1$s of %2$s
sq: Faqja %1$s nga %2$s

en: An optional widget area for your site footer
sq: Një fushë opsionale widget-esh për fundfaqen e sajtit tuaj

en: Footer Area Two
sq: Fusha e Dytë Për Fundfaqe

en: Footer Area One
sq: Fusha e Parë Për Fundfaqe

en: tagged as
sq: Etiketuar si

en: Read more.
sq: Lexoni më tepër.

en: <span class="posted">posted on <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s" pubdate>%3$s</time></a><br /></span>by <a href="%4$s" title="%5$s">%6$s</a><br />
sq: <span class="posted">postuar më <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s" pubdate>%3$s</time></a><br /></span>nga <a href="%4$s" title="%5$s">%6$s</a><br />

en: filed under %s
sq: Vënë nën %s

en: &sdot; EDIT
sq: &sdot; Përpunoje

en: Download: %1$s
sq: Shkarkim: %1$s

en: &sdot; Edit
sq: &sdot; Përpunoje

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
sq: %1$s te %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
sq: Komenti juaj po pret moderimin.

en: Primary Menu
sq: Menuja Parësore

en: Theme: %1$s by %2$s.
sq: Temë: %1$s nga %2$s.

en: Proudly powered by %s
sq: Bazohet me krenari në %s

en: Inspired by the work of %1$s, %2$s, and %3$s. Hitchcock typeface by %4$s.
sq: Frymëzuar nga punë të %1$s, %2$s, dhe %3$s. Lloji Hitchcock i shkronjave nga %4$s.

en: A Semantic Personal Publishing Platform
sq: Platformë Semantike Publikimesh Personale

en: Newer posts
sq: Postime Më të Reja

en: Older posts
sq: Postime Më të Vjetra

en: Random
sq: Kuturu

en: RSS feed
sq: Prurje RSS

en: Search
sq: Kërko

en: Main menu
sq: Menuja kryesore

en: View all posts by %s
sq: Shihni tërë postimet nga %s

en: About %s
sq: Rreth %s

en: % Comments
sq: % Koment

en: Leave a comment
sq: Lini një koment

en: Edit
sq: Përpunoni

en: Permalink to %s
sq: Permalidhje te %s

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
sq[0]: Kjo galeri përmban <a %1$s>%2$s foto</a>.
sq[1]: Kjo galeri përmban <a %1$s>%2$s foto</a>.

en: Pages:
sq: Faqe:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sq: Vazhdoni leximin <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
sq: Komentet janë mbyllur.

en: Newer Comments &rarr;
sq: Komentet Më të Reja &rarr;

en: &larr; Older Comments
sq: &larr; Komentet Më të Vjetra

en: Comment navigation
sq: Lëvizje te komentet

en: One response to &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s responses to &ldquo;%2$s&rdquo;
sq[0]: Një përgjigje ndaj &ldquo;%2$s&rdquo;
sq[1]: %1$s përgjigje ndaj &ldquo;%2$s&rdquo;

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
sq: Ky postim mbrohet me fjalëkalim. Për të parë komentet, jepni fjalëkalimin.

en: Archives
sq: Arkiva

en: Tag Archives: %s
sq: Arkiva Etiketash: %s

en: Author Archives: %s
sq: Arkiva Autori: %s

en: Category Archives: %s
sq: Arkiva Kategorie: %s

en: Yearly Archives: %s
sq: Arkiva Vjetorë: %s

en: Monthly Archives: %s
sq: Arkiva Mujorë: %s

en: Daily Archives: %s
sq: Arkiva Ditorë: %s

en: Try looking in the monthly archives. %1$s
sq: Provoni të shihni arkivat mujorë. %1$s

en: Most Used Categories
sq: Kategoritë Më të Përdorura

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching, or one of the links below, can help.
sq: Duket se nuk gjejmë dot ç&rsquo;po kërkonit. Ndoshta mund t&rsquo;ju ndihë kërkimi, ose ndonjë nga lidhjet  më poshtë.

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
sq: Kjo është pak turpëruese, apo jo?
