zBench - en to cs translation catalogue (78 entries)

en: Error 404 - Not Found
cs: Chyba 404 - Stránka nenalezena

en: Sorry, but you are looking for something that isn&#8217;t here.
cs: Požadovaná stránka nebyla nalezena

en: Random Posts
cs: Náhodné příspěvky

en: Tag Cloud
cs: Štítky

en: Page %s
cs: Stránky %s

en: Daily Archives:
cs: Denní archiv:

en: Monthly Archives:
cs: Měsíční archiv:

en: Yearly Archives:
cs: Roční archiv:

en: Category Archives:
cs: Archiv podle kategorií:

en: Tag Archives:
cs: Archiv podle štítků:

en: Blog Archives
cs: Archiv blogu:

en: Posted by
cs: Vložil

en: on
cs: v

en: Edit
cs: Upravit

en: No comments
cs: Žádné komentáře

en: comment
cs: Komentář

en: comments
cs: Komentáře

en: Read more &raquo;
cs: Číst dále &raquo;

en: &laquo; Previous page
cs: &laquo; Předchozí strana

en: Next page &raquo;
cs: Další strana &raquo;

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
cs: Tento příspěvek je chráněn heslem. Pro prohlížení komentářů zadejte heslo.

en: Leave a comment ?
cs: Přidat komentář

en: Comments.
cs: Komentáře.

en: Comments are closed.
cs: Komentování je uzavřeno.

en: NOTE - You can use these
cs: Upozornění - Můžete použít tyto

en: NAME
cs: Jméno

en: EMAIL
cs: E-Mail

en: Website URL
cs: Adresa stránky

en: Leave a Comment
cs: Přidat komentář

en: Reply to %s &not;<br />
cs: Odpovědět %s &not;<br />

en: <small>Cancel reply</small>
cs: <small>Zrušit odpověď</small>

en: SUBMIT
cs: Odeslat

en: Trackbacks and Pingbacks:
cs: Trackbacks a Pingbacks:

en: Top
cs: Nahoru

en: Primary Widget Area
cs: Primární oblast widgetů

en: The primary widget area
cs: Primární oblast s widgety

en: Singular Widget Area
cs: Singulární oblast widgetů

en: The singular widget area
cs:  Singulární oblast s widgety

en: Not Singular Widget Area
cs: Nesingulární oblast widgetů

en: Not the singular widget area
cs: Nesingulární oblast s widgety

en: Footer Widget Area
cs: Widgety v zápatí

en: The footer widget area
cs: Oblast s widgety v zápatí

en: %1$s at %2$s
cs: %1$s v %2$s

en: [Edit]
cs: [Upravit]

en: Your comment is awaiting moderation.
cs: Váš komentář čeká na schválení moderátorem.

en: Home
cs: Domů

en: This is a sticky post!
cs: Toto je důležitý příspěvek!

en: continue reading?
cs: pokračovat ve čtení?

en: Leave a comment
cs: Přidat kometář

en: Go to comments ?
cs: Přejít na komentáře

en: Go to comments
cs: Přejít na komentáře

en: Pages:
cs: Stránky:

en: Search: type, hit enter
cs: Hledat:

en: SEARCH
cs: Hledat

en: RSS Feed
cs: Kanál RSS

en: Follow me on twitter.
cs: Následujte mě na Twitteru.

en: Recent Posts
cs: Nejnovější příspěvky

en: Search by Tags!
cs: Hledat podle štítků

en: Archives
cs: Archiv

en: Links
cs: Odkazy

en: Related Posts
cs: Související příspěvky

en: Logo URL
cs: URL loga

en: Put your full logo image address here.(with http://) Image Height: 36px
cs: Zde vložte celou adresu k Vašemu logu.(včetně http://) Výška obrázku: 36px

en: Put your full rss subscribe address here.(with http://)
cs: Zde vložte celou adresu RSS.(včetně http://)

en: twitter URL
cs: Twitter URL

en: Put your full twitter address here.(with http:// , leave it blank for display none.)
cs: Zde vložte celou adresu Twitteru.(včetně http:// , ponechte prázdné nechcete-li položku zobrazovat)

en: facebook URL
cs: Facebook URL

en: Put your full facebook address here.(with http:// , leave it blank for no display none.)
cs: Zde vložte celou adresu Facebooku.(včetně http:// , ponechte prázdné nechcete-li položku zobrazovat)

en: Put your full Google+ address here.(with http:// , leave it blank for no display none.)
cs: Zde vložte celou adresu Google+.(včetně http:// , ponechte prázdné nechcete-li položku zobrazovat)

en: Excerpt?
cs: Výtah

en: Disable the comment notes
cs: Vypnout poznámku komentáře

en: Disabling this will remove the note text that displays with more options for adding to comments (html).
cs: Vypnutím zrušíte poznámku s rozšířenými možnostmi komentáře (html).

en: Disable the comments smilies
cs: Emotikony

en: Disabling this will remove the comments smilies.
cs: Vypnutím zrušíte emotikony v komentářích.

en: Theme Options
cs: Nastavení šablony

en: %1$s Theme Options
cs: Nastavení šablony %1$s

en: Save Options
cs: Uložit nastavení

en: Donation
cs: Přispět
