zbench - en to es_ES translation catalogue (59 entries)

en: Random Posts
es_ES: Post aleatorios

en: Tag Cloud
es_ES: Nube de tags

en: Page %s
es_ES: Paginas %s

en: Daily Archives:
es_ES: Archivos diarios:

en: Monthly Archives:
es_ES: Archivos Mensuales:

en: Yearly Archives:
es_ES: Archivos Anuales:

en: Category Archives:
es_ES: Archivos de Categoría:

en: Tag Archives:
es_ES: Archivos de Tags:

en: Blog Archives
es_ES: Archivos de Blog:

en: Posted by
es_ES: Enviado por

en: on
es_ES: el

en: Edit
es_ES: Editar

en: No comments
es_ES: Sin comentarios

en: comment
es_ES: comentario

en: comments
es_ES: comentarios

en: Read more &raquo;
es_ES: Leer más &raquo;

en: &laquo; Previous page
es_ES: &laquo; Página anterior

en: Next page &raquo;
es_ES: Página siguiente &raquo;

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
es_ES: Este post está protegido por contraseña. Introduzca la clave para ver los comentarios.

en: Leave a comment ?
es_ES: Dejar un comentario?

en: Comments.
es_ES: Comentarios.

en: Comments are closed.
es_ES: Los comentarios están cerrados.

en: NOTE - You can use these
es_ES: NOTA - Puede usar estos

en: NAME
es_ES: NOMBRE

en: Website URL
es_ES: URL del sitio web

en: Leave a Comment
es_ES: Deje un comentario

en: Reply to %s &not;<br />
es_ES: Responder a %s &not;<br />

en: <small>Cancel reply</small>
es_ES: <small>Cancelar la respuesta</small>

en: SUBMIT
es_ES: ENVIAR

en: Trackbacks and Pingbacks:
es_ES: Trackbacks y Pingbacks:

en: Top
es_ES: Subir

en: %1$s at %2$s
es_ES: %1$s @%2$s

en: [Edit]
es_ES: [Editar]

en: Your comment is awaiting moderation.
es_ES: Tu comentario está esperando ser moderado.

en: Home
es_ES: Inicio

en: This is a sticky post!
es_ES: Esto es un Post permanente

en: continue reading?
es_ES: Seguir leyendo?

en: Leave a comment
es_ES: Deje un comentario

en: Go to comments ?
es_ES: Ir a comentarios

en: Go to comments
es_ES: Ir a comentarios

en: Pages:
es_ES: Paginas:

en: Search: type, hit enter
es_ES: Busqueda: escriba y pulse enter

en: SEARCH
es_ES: BUSQUEDA

en: Follow me on twitter.
es_ES: Seguirme en twitter.

en: Recent Posts
es_ES: Post más recientes

en: Search by Tags!
es_ES: Buscar por Tags!

en: Links
es_ES: Enlaces

en: Related Posts
es_ES: Post relacionados

en: Put your full rss subscribe address here.(with http://)
es_ES: Introduce tu direccion RSS de suscripcion completa aquí (con http://).

en: Put your full twitter address here.(with http:// , leave it blank for display none.)
es_ES: Introduce tu direccion de twitter completa aquí (con http://, deja en blanco para mostrar vacio).

en: Put your full facebook address here.(with http:// , leave it blank for no display none.)
es_ES: Introduce tu direccion de facebook completa aquí (con http://, deja en blanco para mostrar vacio).

en: Excerpt?
es_ES: Extracto?

en: Disable the comment notes
es_ES: Descativar las notas de comentarios

en: Disable the comments smilies
es_ES: Desabilitar smilies en comentarios

en: Disabling this will remove the comments smilies.
es_ES: Desabilitando esto eliminará los smilies de los comentarios.

en: Theme Options
es_ES: Opciones del tema

en: %1$s Theme Options
es_ES: %1$s Opciones de tema

en: Save Options
es_ES: Guardar Opciones

en: Donation
es_ES: Donar
