zBench - en to de_DE translation catalogue (97 entries)

en: Error 404 - Not Found
de_DE: 404 - Hittades inte

en: Sorry, but you are looking for something that isn&#8217;t here.
de_DE: Tyv?rr, du letar efter n?got som inte finns.

en: Random Posts
de_DE: Slumpm?ssig artikel

en: Page %s
de_DE: Sidor %s

en: Daily Archives:
de_DE: Dagliga arkiv:

en: Monthly Archives:
de_DE: M?natliga arkiv:

en: Yearly Archives:
de_DE: ?rliga arkiv:

en: Category Archives:
de_DE: Kategoriarkiv:

en: Tag Archives:
de_DE: Taggarkiv:

en: Author Archives:
de_DE: F?rfattararkiv:

en: Blog Archives
de_DE: Bloggarkiv:

en: Permalink to %s
de_DE: Permalink till %s

en: Posted by
de_DE: Inlagt av

en: View all posts by %s
de_DE: Se alla inl?gg av %s

en: on
de_DE: den

en: Edit
de_DE: Redigera

en: No comments
de_DE: Kommentarer saknas

en: comment
de_DE: Kommentar

en: comments
de_DE: Kommentarer

en: Read more &raquo;
de_DE: L?s mer &raquo;

en: &laquo; Previous page
de_DE: &laquo; F?reg?ende sida

en: Next page &raquo;
de_DE: N?sta sida &raquo;

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
de_DE: Detta inl?gg ?r l?senordsskyddat. Ange l?senord f?r att visa kommentarer.

en: Leave a comment ?
de_DE: L?mna en kommentar?

en: Comments.
de_DE: Kommentarer.

en: Comments are closed.
de_DE: Det ?r inte m?jligt att kommentera.

en: NOTE - You can use these
de_DE: Tips - du kan anv?nda dessa

en: tags and attributes:
de_DE: Taggar och attribut:

en: NAME
de_DE: Namn

en: EMAIL
de_DE: E-Mail

en: Website URL
de_DE: Webbsida

en: Leave a Comment
de_DE: L?mna en kommentar

en: Reply to %s &not;<br />
de_DE: Svara till %s &not;<br />

en: <small>Cancel reply</small>
de_DE: <small>Avbryt svar</small>

en: SUBMIT
de_DE: Skicka

en: Trackbacks and Pingbacks:
de_DE: Trackbacks och Pingbacks:

en: Top
de_DE: Till b?rjan

en: Primary Widget Area
de_DE: Prim?r Widgetyta

en: The primary widget area
de_DE: Den prim?ra widgetytan

en: Singular Widget Area
de_DE: Enstaka widgetyta

en: The singular widget area
de_DE: Den enstaka widgetytan

en: Not Singular Widget Area
de_DE: Ej enstaka widgetyta

en: Not the singular widget area
de_DE: Inte den enstaka widgetytan

en: Footer Widget Area
de_DE: Sidfot widgetyta

en: The footer widget area
de_DE: Sidfot widgetytan

en: %1$s at %2$s
de_DE: %1$s kl %2$s

en: [Edit]
de_DE: [Redigera]

en: Your comment is awaiting moderation.
de_DE: Din kommentar v?ntar p? moderering.

en: Home
de_DE: Startsida

en: Search Results for:
de_DE: S?kresultat f?r:

en: continue reading?
de_DE: forst?tta l?sa?

en: Leave a comment
de_DE: L?mna en kommentar

en: Go to comments ?
de_DE: G? till kommentarer?

en: Go to comments
de_DE: G? till kommentarer

en: Pages:
de_DE: Sidor:

en: Search: type, hit enter
de_DE: S?k: skriv, tryck enter

en: SEARCH
de_DE: S?k

en: RSS Feed
de_DE: RSS Fl?de

en: Follow me on twitter.
de_DE: F?lj mig p? twitter.

en: Recent Posts
de_DE: Aktuella artiklar

en: Search by Tags!
de_DE: S?k via taggar!

en: Archives
de_DE: Arkiv

en: Links
de_DE: L?nkar

en: Related Posts
de_DE: N?rliggande artiklar

en: Put your full logo image address here.(with http://) Image Height: 36px
de_DE: Ange komplett address till logo h?r (inklusive http://). Bildens h?jd: 36px

en: Hide the title and description
de_DE: D?lj titel och beskrivning

en: If your set the "Header image", you can check it to hide the title and description.
de_DE: V?lj f?r att d?lja titel och beskrivning

en: Header image link
de_DE: Header bildl?nk

en: Custom header image link. The default is Home Page.
de_DE: Anpassad header bildl?nk. F?rvalt ?r Startsidan.

en: Put your full rss subscribe address here.(with http://)
de_DE: Ange komplett rss-adress h?r. (inklusive http://)

en: twitter URL
de_DE: Twitter URL

en: Put your full twitter address here.(with http:// , leave it blank for display none.)
de_DE: Ange din Twitteradress h?r (inklusive http://). L?mna tom f?r att d?lja.

en: facebook URL
de_DE: Facebook URL

en: Put your full facebook address here.(with http:// , leave it blank for no display none.)
de_DE: Ange din Facebookadress h?r (inklusive http://). L?mna tom f?r att d?lja .

en: Put your full Google+ address here.(with http:// , leave it blank for no display none.)
de_DE: Ange din Google+ address h?r (inklusive http://). L?mna tom f?r att d?lja

en: Custom social network 1
de_DE: Eget socialt n?tverk 1

en: Social network name:
de_DE: Namn:

en: Social network icon address: (image size limits: 16px*16px)
de_DE: Address till ikon: (bildstorlek h?gst: 16px*16px)

en: Social network links address:
de_DE: L?nkaddress:

en: Custom social network 2
de_DE: Eget socialt n?tverk 2

en: The left Sidebar style?
de_DE: V?nster sidopanel?

en: If like "left Sidebar style", check.
de_DE: V?lj f?r att visa sidopanel till v?nster.

en: Excerpt?
de_DE: Utdrag?

en: If excerpt of posts display in home and archive page, check.
de_DE: V?lj f?r att visa utdrag av inl?gg i startsida och arkivsida.

en: Disable the comment notes
de_DE: Inaktivera kommentarer

en: Disabling this will remove the note text that displays with more options for adding to comments (html).
de_DE: V?lj f?r att ta bort text med alternativ f?r att l?gga till i kommentarer (html).

en: Disable the comments smilies
de_DE: Inaktivera kommentar-smileys

en: Disabling this will remove the comments smilies.
de_DE: V?lj f?r att ta bort kommentar-smileys

en: Theme Options
de_DE: Temainst?llningar

en: %1$s Theme Options
de_DE: %1$s Temainst?llningar

en: Save Options
de_DE: Spara

en: Header settings
de_DE: Header inst?llningar

en: General settings
de_DE: Generella inst?llningar

en: Social network settings
de_DE: Sociala n?tverk inst?llningar

en: Reset All Settings
de_DE: ?terst?ll alla inst?llningar

en: Click OK to reset. Any settings will be lost!
de_DE: Klicka OK f?r att ?terst?lla . Alla egna inst?llningar kommer att tas bort!

en: Created, Developed and maintained by %s . If you feel my work is useful and want to support the development of more free resources, you can donate me. Thank you very much!
de_DE: Skapat, utvecklat och underh?llet av %s . Om du k?nner att mitt arbete ?r anv?ndbart och vill st?dja utvecklingen av mer ?ppna tillg?ngar, donera g?rna till mig. Tack!
