zBench - en to tr_TR translation catalogue (71 entries)

en: Error 404 - Not Found
tr_TR: 404 - Bulunamadı

en: Sorry, but you are looking for something that isn&#8217;t here.
tr_TR: Üzgünüz, aradığınız bulunamadı.

en: Random Posts
tr_TR: Rasgele Mesaj

en: Tag Cloud
tr_TR: Etkiet Bulutu

en: Daily Archives:
tr_TR: Günlük Arşiv:

en: Monthly Archives:
tr_TR: Aylık Arşiv:

en: Yearly Archives:
tr_TR: Yıllık Arşiv:

en: Category Archives:
tr_TR: Kategori Arşivi

en: Tag Archives:
tr_TR: Etiket Arşivi

en: Blog Archives
tr_TR: Blog Arşivi

en: Posted by
tr_TR: Gönderen

en: on
tr_TR: tarih

en: Edit
tr_TR: Düzenle

en: No comments
tr_TR: Yorum Yok

en: comment
tr_TR: Yorumlar

en: comments
tr_TR: Yorumlar

en: Read more &raquo;
tr_TR: Sonraki Sayfa &raquo;

en: &laquo; Previous page
tr_TR: &laquo; Önceki Sayfa

en: Next page &raquo;
tr_TR: Sonraki Sayfa &raquo;

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
tr_TR: Bu konu şifre korumalıdır.Yorumları okuyabilmeniz için şifreyi giriniz.

en: Leave a comment ?
tr_TR: Yorum Yazmak İster misiniz?

en: Comments.
tr_TR: Yorumlar.

en: Comments are closed.
tr_TR: Yoruma Kapalı.

en: NOTE - You can use these
tr_TR: Not - Bunları Kullanabilirsiniz

en: NAME
tr_TR: Ad

en: EMAIL
tr_TR: E-Posta

en: Website URL
tr_TR: Website Adresi

en: Leave a Comment
tr_TR: Yorum Yap

en: Reply to %s &not;<br />
tr_TR: Cevap Yaz %s &not;<br />

en: <small>Cancel reply</small>
tr_TR: <small>Cevabı Iptal Et</small>

en: SUBMIT
tr_TR: Gönder

en: Trackbacks and Pingbacks:
tr_TR: Geri İzleme:

en: Top
tr_TR: Sayfa Başına Dön

en: Primary Widget Area
tr_TR: Ana Bileşen Bölgesi

en: The primary widget area
tr_TR: Ana Bileşen Bölgesi

en: Singular Widget Area
tr_TR: Tekil Bileşen Bölgesi

en: The singular widget area
tr_TR: 只在单页显示的小工具区域

en: Not Singular Widget Area
tr_TR: Tekil Olmayan Bileşen Bölgesi

en: Not the singular widget area
tr_TR: 非单页页面显示的小工具区域

en: Footer Widget Area
tr_TR: Alt Kısım Bileşen Bölgesi

en: The footer widget area
tr_TR: 侧边栏底部的小工具区域

en: [Edit]
tr_TR: [Düzenle]

en: Your comment is awaiting moderation.
tr_TR: Yorumunuz Onay Beklemektedir.

en: Home
tr_TR: Ana Sayfa

en: This is a sticky post!
tr_TR: Bu Sabitlenmiş Bir Mesajdır!

en: continue reading?
tr_TR: Devamını Oku?

en: Leave a comment
tr_TR: Yorum Yaz

en: Go to comments
tr_TR: Yorumlara Git

en: Pages:
tr_TR: Sayfalar:

en: Search: type, hit enter
tr_TR: Aranacak Terimi Yaz

en: RSS Feed
tr_TR: RSS Besleme

en: Follow me on twitter.
tr_TR: Twitter'de Takip Et!

en: Recent Posts
tr_TR: Son Konular

en: Search by Tags!
tr_TR: Etikete Göre Ara

en: Archives
tr_TR: Arşivler

en: Links
tr_TR: Bağlantılar

en: Related Posts
tr_TR: Benzer Konular

en: Put your full rss subscribe address here.(with http://)
tr_TR: RSS abonelik adresini http:// de dahil olmak üzere yazınız.

en: twitter URL
tr_TR: Twitter Bağlantı Adresi

en: Put your full twitter address here.(with http:// , leave it blank for display none.)
tr_TR: Twitter adresinizi http:// de dahil olmak üzere yazınız. Kullanmak istemiyorsanız boş bırakınız.

en: facebook URL
tr_TR: Facebook Bağlantı Adresi

en: Put your full facebook address here.(with http:// , leave it blank for no display none.)
tr_TR: Facebook adresinizi http:// de dahil olmak üzere yazınız. Kullanmak istemiyorsanız boş bırakınız.

en: Excerpt?
tr_TR: Alıntı?

en: Disable the comment notes
tr_TR: Yorum Notlarını Göz Ardı Et.

en: Disabling this will remove the note text that displays with more options for adding to comments (html).
tr_TR: Seçenek işaretlenmezse yorum gösteriminde yorum içerisinde kullanılabilecek işlevleri bildiren not gösterilmeyecektir(HTML).

en: Disable the comments smilies
tr_TR: Yorumda kullanılabilecek ifadeleri kaldır.

en: Disabling this will remove the comments smilies.
tr_TR: 勾选后关闭评论表情。

en: Theme Options
tr_TR: zBench Seçenkleri

en: %1$s Theme Options
tr_TR: %1$s zBench Seçenkleri

en: Save Options
tr_TR: zBench Seçenkleri

en: Donation
tr_TR: Bağış Yap
